Riga Balsam


Riga Balsam (Рига Бальзам) придбати в Києві, Україні: ціна, відгуки

Історія

Як свідчить переказ, в середині XVIII століття ризький аптекар Абрахам Кунце на підставі старовинного рецепту горілчаного настою цілющих трав, що відноситься до XVII століття, виготовив «диво-бальзам», який під назвою «Бальзам Кунце» був запропонований у 1789 році як ліки російській імператриці Катерині II, яка страждала коліками.

Оцінивши цілющі властивості бальзаму, Катерина II дарувала Кунце привілей на його виготовлення. І починаючи з 1789 року в Росії щорічно відправлялося 300 тисяч керамічних пляшок цього напою.

Так з'явився лікувальний бальзам «Ризький Кунце» міцністю 16% об. До складу його входили: ароматична вода — 75%, спиртова настоянка — 22, 5% і настоянка шафрану 2,5%.

Для одержання ароматичної води композицію з квітів лаванди, листя м'яти перцевої, розмарину і шавлії, плодів кропу, кори кориці заливали сумішшю 87% спирту (70 мл) і води (300 мл) і настоювали 24 год, а потім дистилювали і відбирали 200 мл ароматичної води.

Ризький бальзам Гете назвав «еліксиром молодості» і оспівав його в поемі «Фауст». Подібних захоплених оцінок напою дуже багато.

У 1845 році промисловець Алберт Волшмідт заснував у Ризі завод для виробництва бальзаму. Рецептура напою, значною мірою ускладнена, була засекречена, підвищилася до 45 градусів міцність напою. З тих пір аж до Другої світової війни секрет приготування напою зберігали представники династії Шрадерів, які працювали на заводі майстрами. У 1939-му вони виїхали до Німеччини, не продавши секрет навіть тодішньому господарю підприємства.

В роки німецько-радянської війни рецепт був загублений і тільки в 1954 році відновлений. Його виробництво почалося на «Ризькому заводі лікеро-горілчаних виробів» (нині Latvijas Balzams).

Купити Riga Balsam (Рига Бальзам) в асортименті можна в нашому магазині Prestige-Alko, за вигідною ціною, з доставкою по Києву, Україні.

Ризький Бальзам Чорна Смородина 0,04 л

Ризький Бальзам Чорна Смородина 0,04 л

Ризький Бальзам Чорна Смородина 0,04 літраБальзам Ризький Чорний смородиновий з приємним смаком чорної смородини став випускатися порівняно нещодавно. Він має міцність 30% і виготовляється на..

₴70

Ризький Бальзам Чорна Смородина 0,5 л

Ризький Бальзам Чорна Смородина 0,5 л

Ризький Бальзам Чорна Смородина 0,5 літраБальзам Ризький Чорний смородиновий з приємним смаком чорної смородини став випускатися порівняно нещодавно. Він має міцність 30% і виготовляється на ..

₴265

Ризький Бальзам Чорна Смородина 0,7 л
-18%

Ризький Бальзам Чорна Смородина 0,7 л

Ризький Бальзам Чорна Смородина 0,7 літраБальзам Ризький Чорний смородиновий з приємним смаком чорної смородини став випускатися порівняно нещодавно. Він має міцність 30% і виготовляється на ..

₴265 ₴325

Ризький Вишневий Бальзам 0,5 л
-25%

Ризький Вишневий Бальзам 0,5 л

Ризький Вишневий Бальзам 0,5 літраРизький бальзам привертає увагу гармонійним смаком, в якому збалансована гіркота і солодкість. Чіткий вишневий тон відчувається протягом усієї дегустації. Де..

₴215 ₴285

Ризький Чорний Бальзам 0,5 л

Ризький Чорний Бальзам 0,5 л

Ризький Чорний Бальзам 0,5 літраРизький чорний бальзам (латис. Rīgas Melnais balzams) — темний міцний бальзам (45% об.) з насиченим і трохи гіркувато-солодким смаком, виробляється в Латвії. А..

₴285

Ризький Чорний Бальзам 0,7 л

Ризький Чорний Бальзам 0,7 л

Ризький Чорний Бальзам 0,7 літраРизький чорний бальзам (латис. Rīgas Melnais balzams) — темний міцний бальзам (45% об.) з насиченим і трохи гіркувато-солодким смаком, виробляється в Латвії. А..

₴365

Показано від 1 до 6 з 6 (всього сторінок: 1)